17/01/2019 r. – Interwencja Czarny Bór UWAGA drastyczne zdjęcia!

Interwencja 17.01.2019.
Gmina Czarny Bór, powiat wałbrzyski.
W późnych godzinach wieczornych dostaliśmy zgłoszenie z komisariatu Policji w Boguszowie z prośbą o pomoc w interwencji, w celu zabezpieczenia pięciu nieżywych szczeniąt oraz ich matki.
Na miejscu okazało się że właścicielka suczki utopiła jej nowonarodzone szczenięta i wyrzuciła w pobliżu swojego domu . Właścicielka została zatrzymana i przewieziona na komisariat. Sprawą zajmuje się Policja. Mamy nadzieję że zostaną jej przedstawione zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, czego skutkiem było uśmiercenie 5 szczeniąt. Matka szczeniąt to nieduża kilkuletnia sunia Lejdi. Została odebrana i obecnie przebywa pod opieką naszej Fundacji. My jako organizacja będziemy chcieli występować w sprawie jako oskarżyciel posiłkowy.
Jesteśmy bardzo zbulwersowani całą sytuacją, bo nie żyjemy w średniowieczu! Można przecież sukę wysterylizować, zamiast, co ciąże topić szczeniaki!
Prosimy o nie zamieszczanie wulgarnych komentarzy! Jeżeli ktoś ma ochotę w jakiś sposób pomóc, to warto w swojej okolicy zwrócić uwagę na takie sytuacje. Zamiast hejtu na fb zadziałać w realu, zadbać o sterylizację własnej suczki, porozmawiać z sąsiadem o sterylizacji jego suczki. Tylko w taki sposób przerwiemy ten proceder. Sterylizacja to podstawowy element walki z bezdomnością zwierząt.

Post Author: admin2