Interwencja Szczawno-Zdrój

08/02/2021

W Poniedziałek w nocy nasi wolontariusze w asyście Policji przeprowadzili interwencję w Szczawnie Zdroju przy ulicy Spacerowej. Potwierdziły się informacje przekazane przez osobę zgłaszającą, pies w nie najlepszej kondycji, przypięty do ściany pustostanu, temperatura – 11, pies trzęsący się z zimna. Za schronienie miał mu służyć otwarty przedsionek pustostanu, w którym temperatura była taka jak na zewnątrz. Z braku możliwości kontaktu z właścicielem, pies został zabrany natychmiast i przewieziony do lecznicy. Stwierdzono wychłodzenie, liczne pasożyty skóry i wewnętrzne, dysplazje stawów biodrowych. To suczka, która niejednokrotnie rodziła 😔.
Dowiedzieliśmy się że właściciel miał już wcześniej innego psa, który żył w tych samych warunkach, pies był bardzo chory, właściciel nie zabrał go do weterynarza, prawdopodobnie umarł w cierpieniu, gdyż pewnego dnia zniknął. Psy często były karmione przez obcych ludzi, gdyż właściciel potrafił po kilka dni nie pojawiać się w tym miejscu. Szkoda tylko że nikt tego nie zgłosił 😔
Na ten moment pies pozostaje pod naszą opieką, nie jest jeszcze do adopcji.
Właściciel suczki uważa, że pies ma dobre warunki bo to “odporna rasa”,składamy przeciwko niemu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Przypominamy jednocześnie że psy tego typu nawet jeżeli mają predyspozycje do przebywania na dworze w niskich temperaturach, powinny przede wszystkim mieć możliwość schronienia się, nie być uwiązane na łańcuchu, dostawać odpowiednią karmę dla psów pracujących. Tu niestety było jak widać na zdjęciach.
Bardzo prosimy o wsparcie, to kolejny pies pod naszą opieką, zanim ruszy sąd my musimy opłacić koszty weterynaryjne.
Fundacja “Na Pomoc Zwierzętom”
ul. 1 Maja 45/9, 58-370 Boguszów-Gorce
nr konta : IDEA bank 58 1950 0001 2006 5234 5541 0002
dla przelewów z zagranicy
IBAN (International Bank Account Number)c PL58195000012006523455410002

Post Author: admin2