Interwencja Unisław 14/01/2021

Edycja 15.01.2021 * mamy dodatkowe informacje 😠 syn właściciela, który według niego przyjeżdżał zajmować się psem to osoba skazana prawomocnym wyrokiem za znęcanie się nad własnym psem. Trzy lata temu swojej sześciomiesięcznej suczce połamał tylne nogi, za co otrzymał wyrok. Nalegamy BARDZO aby pracownicy urzędów bardziej “przyglądali” się zgłoszeniom. Bo często zwierzęta przez długie lata żyją u boku swoich oprawców!
Wczoraj wieczorem (14.01.2021) nasi wolontariusze byli w Unisławiu , gdzie od kilku lat trwał dramat psa. Pies około 5 letni od szczeniaka na łańcuchu, do zeszłego roku nie miał nawet budy. Po interwencji innej organizacji i wizycie urzędnika właściciel “łaskawie” postawił mu budę, która nijak daje psu schronienie przed zimnem. Z wiadomości które posiadamy, pracownica urzędu będąc w tamtym czasie na interwencji nie wyraziła “chęci” odebrania administracyjnego a właściciel psa oddać nie chciał. Wczoraj dostaliśmy zgłoszenie i informacje że pies nie jest regularnie karmiony, dokarmiają go sąsiedzi, że właściciel nie ma zamiaru budy docieplić ani zabierać psa do domu nawet przy wielkich mrozach. Z relacji świadków wiemy też że pies zrywał się z łańcucha za co był bity i kopany przez właściciela. Wiemy też że Policja poprzednie postępowanie umorzyła, bo nikt nie chciał zeznawać, ludzie boją się właściciela. Wczoraj jednak psa oddał. Niestety nadal nikt nie chce zeznawać, sprawiedliwość jednak jest bo właściciel ma nogę w gipsie, mamy nadzieję że tą którą kopał psa.
Teraz potrzeba tylko dobrego domu i wyrozumiałego opiekuna. Piesek jest przerażony, bardzo boi się mężczyzn. Jest dość spory dlatego szukamy domu bez małych dzieci i innych zwierząt bo nie wiemy jakie będą relacje gdyż jest to pies po przejściach. Na dzisiaj możemy stwierdzić że zachowuje czystość w domu, nie lamentuje zostawiony sam.
Edycja * mamy dodatkowe informacje 😠 syn właściciela, który według niego przyjeżdżał zajmować się psem to osoba skazana prawomocnym wyrokiem za znęcanie się nad własnym psem. Trzy lata temu swojej sześciomiesięcznej suczce połamał tylne nogi, za co otrzymał wyrok. Nalegamy BARDZO aby pracownicy urzędów bardziej “przyglądali” się zgłoszeniom. Bo często zwierzęta przez długie lata żyją u boku swoich oprawców!
       

Post Author: admin2